Türkiye’de SEO Kimle Başladı ilk SEO’cu Kim?

ilk seo uzmanı

ilk seo uzmanı

SEO bir web sitesinin arama sonuçlarında ilk sayfada çıkması için yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Her web sitesi sahibi mutlaka SEO yapmaya çalışıyor. Bazıları bu konuda başarılı olurken, bazıları tamamen bir hüsranla karşılaşıyorlar. Her web sitesi sahibinin hayalidir en iyi konumlarda çıkmak. Bunun için bir çok platform takip edilir, ülkemizde SEO alanında kendini ıspatlamış harika yetenekler var.

 

2019 yılına kadar SEO ile ilgilenen bir çok kişi yabancı kaynaklardan SEO’yu takip ediyordu. Bunlar içerisinde bizlerde varız tabiki, SEO hakkında en güncel bilgileri sizlere ulaştırmak için sürekli araştırmalar yapıyoruz.

 

SEO çalışmaları temelinde çok basit görünüyor lakin, teknik detaylarına inildiğinde son derece karmaşık bir yapıya ve algoritmaya sahip. Google arama motorunun yüzlerce sıralama kriteri mevcut, sitenizi bu kriterler dahilinde sürekli optimize etmek zorundasınız. Dahada zor olanı sürekli SEO gündemini takip etmeli ve arama motorlarının yenilikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 

Google tarafından SEO’nun ne olduğunu inceleyelim;

SEO Başlangıç Kılavuzu dokümanına göz atın.
Aceleniz varsa bir sayfalık sürümü burada bulabilirsiniz.. Klavuzlarını mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.
Öncelikle SEO’nun tam olarak ne olduğuna hakim olmalı ve arama motorlarını iyi anlamalısınız.
Bir çok SEO platformunu eminim yakından takip ediyorsunuzdur. Merak edilen soruyu sizler için araştırdık. Türkiye’de ilk olarak SEO çalışmalarını ve hizmetini kim? ne zaman ve nerede sundu?
Türkiye’de SEO hizmeti ilk olarak kullanılan web tasarımlarda URL düzenlemeleri ile ortaya çıktı. Sitelerin URL’lerinin SEO uyumlu olduğu söylemleri ile ilk defa bu terimle karşılaşmaya başladık. Forumlardan yaptığımız araştırmaya göre ilk olarak SEO uyumlu URL ve Tema satışlarındaki düzenlemeleri yapan isim Müslüm Aslantürk olduğu ortaya çıkıyor. Bir çok isim SEO uyumlu tasarım satmış, lakin içlerinde aktif olarak ve bir SEO Ajansı sahibi olarak ilk yapan ve yapmaya devam eden isimdir.
SEO ile ilgileniyor iseniz, mutlaka Müslüm Aslantürk yani SEO Şefi ismine denk gelmişsinizdir. Youtube kanalında yüzlerce eğitim seti yayınlayan mütevazi isimlerden biridir. Uzmanı biraz yakından tanıyalım ve araştırmalarımız sonucu elde ettiğimiz verileri sizlerle paylaşalım.
Müslüm Aslantürk Kimdir?
Uzmanımız ilk olarak E-mail marketing hizmeti ile ismini duyurmuş, 1981 yılı Malatya doğumludur. 10 civarında email marketing programı yazdıktan sonra, ajansını web tasarım hizmetleri alanına taşımıştır. Web tasarım hizmeti ile birlikte marketing hizmetlerine uzun bir dönem devam etmiştir. SEO hizmetlerini ilk olarak forumlarda duyurmuş ve temaların SEO uyumlu hale getirilmesi için düzenlemeler, satışlar yapmıştır. Sonrasında ise Google arama motorunda sitelerin ilk sayfada çıkması adına hizmet vermeye başlamıştır.
Canlı yayınlarından edindiğimiz bilgilere göre Antalya ilinde tam kurumsal yapıya geçerek SEO Şefi firmasını kurmuştur. Türkiye’de yine ilkler arasında yer alarak Google Top Contributor olarak Destek departmanında yer almıştır. Bu güne kadar 2 kitap çıkarmış uzmanımızın kitapları: SEO Teknikleri ve SEO Rehberi Kitabıdır. Google Partner olarak Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri vermeye devam etmektedir.
SEO Uzmanını Türkiye’de en çok takip edilen uzman olmayı yaptığı canlı yayınlar ve yardım severliği ile başarmıştır. Youtube kanalında yüzlerce ücretsiz SEO Eğitimi Videosuna ulaşabilirsiniz : https://www.youtube.com/channel/UCLS5uPanbZgHc32sMJoOX9w/videos
Eğitim videolarını aylık belirli periyotlarda devam ettirmektedir. İlk kitabını ücretsiz ekitap olarak dağıtmasıda yine dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor. SEO Arama Motoru Optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için sayfasına göz atabilir ve Müslüm Aslantürk ile tanışabilirsiniz.
Bizlerinde büyük bir keyifle takip ettiği bir uzman olduğunuda söylemek isteriz. Ülkemizde böyle yardımsever insanların olması ve Dijital Pazarlama ile gençlere örnek olmasından dolayı teşekkürleri borç biliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir