Seoların Gözlemlediği Temel Bağlantı Prensipleri

Google ilk keşfedildiği dönemlerden itibaren sürekli gelişme göstererek bugün dünya çapında oldukça geniş bir ağa sahip olmayı başardı. PageRank kavramının doğması ile de web teması sonsuza kadar kalıcı olabilecek bir değişime imza attı.  PageRank’ı normal şekilde kullanılan sıralama algoritmalarından ayıran en önemli şeyler ise, web bağlantılarındaki tıklamaları oy olarak görmesi çok fazla oya sahip olan sayfaların daha önemli olarak kabul edilmesi ve önem taşıyan sitelerin kullandıkları oy değerlerinin daha fazla sayılmasıydı.

Google Çalışmalarında Gelinen Son Durum

Google bu kadarla da kalmadı. Sonuçlarını en iyiye ulaştırmak için sürekli çalıştı ve çapa metinleri, konuların modellenmesi çalışmaları,  gelişmiş içerik analizleri, güven veren sin yal sistemleri, kullanıcıların katılımlarını sağlama ve daha birçok geliştirdiği yetenekler ile varlığını sürdürdü. Bu çalışmalara ek olarak seo alanında da oldukça gelişmiş teknolojilere imza attı. Hepsi birbiri ile yakından ilişkili olan prensipler ile her geçen gün kullanıcı ağını geliştirdi ve Google üzerinde önemli bir paya sahip oldu. Oldukça basit olan kuralların temeline ise bütün prensiplerin birbiri ile eşit seviyede yerine getirilmesi kuralı konuldu.

Seo Çalışmalarında Popüler Bağlantıların Gücü

Seo çalışması yaparken, yararlanılacak linklerin popülerlik değeri taşıması, prensipler arasında en temel odak noktasıdır. Bir nevi PageRank çalışmalarının temelini oluşturan bu prensip, sayfalarda oy oranını artırma ve kullanıcıları yoğun olarak linke çekme konusunda oldukça üstün bir başarı sağlar.  Sayfa sıralaması listesinde zirveye çıkaran popüler linkler, sitenin de popülerliğini artırarak, üst sıralarda yerini garantilemesi açısından önem taşır.

Temel İçeriklerde Güçlü Bağlantı Kullanımı

İçerik paylaşımı sırasında kullanılacak güçlü bağlantılar her daim dikkat çeker. Bu bağlantıların metin içerisinde doğru yere yerleştirilmesi ise kesin çözüme götürür. Metin içerisine dağıtılan bağlantılar ikinci planda kalmakla birlikte metinin ilk paragrafında paylaşılacak güçlü bir bağlantı her daim kullanıcının ilgisini çekmeye yeter. Metin içerisine yerleştirilecek bağlantının ne derece güçlü olduğu bir diğer önemli noktadır. Bağlantının yüksek güç içermesi yapılacak seo çalışmalarında başarıya ulaşmanın en temel kuralı sayılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir