SEO Raporu Veren Araçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo uygulamalarında kullanılan birden azla araç vardır.  Bu araçlar arasından tercih yapılacağı durumlarda site için en uygun olan tercihin yapılması oldukça önemlidir. Seo rapor araçları tercih edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olmak, bu konuda yapılacak yanlışların büyük olasılıkla önüne geçer.

Verilerin Doğru Ve Güncel Olması Gerekir

Seo rapor işlemi geneli kapsayan bir işlemdir.  Bu nedenle bu işlem yapılırken tüm verilerin detaylı olarak işlenmesi ve raporun genele bakarak hazırlanması gerekir.  Toplanan bütün verilerin güncel olması ve doğru bilgi içerir olması bir diğer önem taşıyan konudur. Türkiye bölgesi için istenen bir raporda Avrupa bölgesinden alınan verilerin kullanılması oldukça mantıksız olacaktır.  Kullanılan verilerin düzenli zamanlarda yeniden gözden geçirilmesi ve bütün bilgilerin gerekli durumlarda güncellenmesi de oldukça önemlidir.

Kullanılan Üçüncü Ölçek Araçlarının Entegrasyonu Tam Olmalıdır

Bu konuda özellikle de tam ölçek sistemi ile hazırlanan ve yürütülen pazarlama kampanyalarında bütün raporları tek bir yerde biriktirmek oldukça önemlidir.  Bu doğrultuda gerçekleşen entegre işlemleri ne kadar doğru ve kalıcı olursa,  meydana çıkacak işlem de o kadar kalıcı olacaktır. Bu anlamda kullanılacak olan bazı özel araçlar, gizli verilere ait setleri de yükleme izni verebilmektedir.

Ölçeklendirme Önem Taşır

Seo çalışması için çalışılan ajanslarda her durumda müşteriye aynı sunucudan hizmet verilmesi gerekir. Her yeni işlem başlatıldığında ajans yeni bir yazılım kullanma gereksinimi duyarsa bu müşteri açısından olumsuzluk yaratır. Kaliteli bir ajans, 1 müşteride de 250 müşteride de kaliteli seo rapor araçları ile çalışmalıdır.

Seo Raporlarında Güçlü Özellikler Bir Arada Bulunmalıdır

Kusursuz çalışan bir seo rapor çalışmasında, pozisyonların düzenli takibi, eksiksiz backlink takibi, rakiplerin veri analizleri ve analitik raporlama sisteminden oluşan dört önemli özelliğin mutlaka bulunması gerekir. Tam anlamı ile bir rapor düzenlemek için bu özelliklere ek olarak sosyal medyalarda pazarlama hizmetlerini ve arama takipleri için raporlama yeteneğini de geliştirmiş olması gerekmektedir.

Seo raporu için gerekli olan diğer özellikler, kusursuz müşteri entegre işlemi, düzenli olarak raporların özelleştirilmesi, destek kaynaklar ile sürekli iletişim, maliyet hesabı ve otomasyondur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir