Seo Raporlama İşinde En İyi Araçlar

Seo raporlama görevini üstlenen programlar seo çalışmalarında önemli rol üstlenir. Belirli ölçütlere göre oluşturulan en iyi araçlar listesi, seo çalışmaları yürütenlerin tercih ettikleri programlara göre belirlenir.  Bütün ihtiyaçları karşılayan ve temelden itibaren hatasız bir çalışma yürüten seo araçları ise daima en iyiler listesinde üst sıralar yerleşir.

Ajans Analizi Aracı

Orijinal adı ile Ajans Analytics olan bu araç, ajanslarda başarılı bir tanıtım öğesi rolündedir. Küçük ya da orta ölçekli ajanslarda kullanıma oldukça uygundur. Maliyeti de oldukça düşük olan bu araç kullanım açısından da kolaylık sağlar.

Ajans Analitik aracı, giriş konusunda herhangi bir sınır bulundurmaz. Sınırsız müşteri ve kullanıcı giriş kapasitesine sahiptir.  Kullandığı çağrıları izleme yazılımı, Google üzerinden arama konsolları gibi temel yardımcılar ile komple entegrasyon sağlayacak şekilde çalışır.

Seo Sıralaması Aracı

Se Ranking, oldukça uygun fiyatlara sahip olması nedeni ile tercih edilir.  Kullanıcı ekranında bulunan öğretici doyalar ve işlemler sayesinde kullanımı da oldukça kolay olur.  Se sıralaması ile geçmişe dönük olarak tarama ve araştırma yapmak, backlinkler raporları düzenlemek, rakiplerin seo çalışmalarını izlemek, anahtar kelime kullanımında öneri ve tavsiyeler almak mümkün olur. Birçok arklı alanda hizmet sunan se sıralaması aracı, oldukça güçlü bir araç koleksiyonu içerir.

SEMrush Aracıa

Semrush aracı seo çalışmaları içerisinde en kaliteli ve en odaklı şekilde çalışan araçlardan bir tanesidir. Orta ölçekli bir kullanım arayanlar için oldukça kaliteli bir tercihtir.  Bu araçtaki en büyük dezavantaj,  hesabın tek kullanıcı girişine entegre olabilmesidir.  Buna göre alınacak bir hesap sadece bir kullanıcı adına tanımlanabilmektedir. Bunun yanında bir anahtar kelime seçimi için 850 milyondan fazla anahtar sözcük takip edebilme yeteneği bu aracın kullanımını üst sıralara taşır.

Google Data Studio Aracı

Güncel anlamda hala beta geçişinde bulunan bu araç,  yine de en iyi araçlar arasında yer almayı başarmıştır. Oldukça teknik bir sisteme sahiptir ve diğer araçlar ile kıyaslandığında oldukça azla bir oluşum zamanı ister. Google Analitik işini profesyonel yapan uzmanların tercih ettiği bir programdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir